DSC_0822

Krátká vizitka:

Mé jméno je Jason P. a již několik let se věnuji profesionálně Elvis Tribut Show. Muzice se ale věnuji celý život. Pocházím z Německa, část života jsem prožil v Anglii a nyní žiju s rodinou v Čechách, kde se mi velice líbí. Elvis byl má láska už v dětství, takže toto všechno je vlastně splnění jednoho velkého snu.

20180414_132947

Jeden má pocit, že si nasadí paruku, brýle, bílý oblek a je z něj Elvis, kterému padají ženy k nohám. K získání 3. Místa a titulu nejlepší kapely na evropském festivalu v Bad Nauheim to ale asi stačit nebude, že?

To máte pravdu. Jsou za tím hodiny a hodiny učení textů, trénink pohybu a samozřejmě spousta zpívání.  Na       soutěžích se hodnotí každá maličkost.  Velmi důležitá je i perfektní angličtina.  Další nemalá investice jsou dokonalé kopie Elvisových kostýmů, kterých měl přes 120. V Bad Nauheim jsme se umístili společně s mojí skvělou kapelou Elvis and friends unplluged. Zpívat a hrát společně se 4 skvělými muzikanty je vždy radost.

Konkurence Elvisů je velká. Je těžké se prosadit?

Určitě je těžké se prosadit. Hlavně ze začátku, když vás nikdo nezná. Konkurence je obrovská hlavně v Británii a Německu a severských zemích, kde je rock´n´rollová scéna velmi oblíbená a Elvis tribut show se tam věnuje několik set lidí.

Znáte se s ostatními imitátory Elvise. Panuje v této komunitě přátelství? Jaké bývají Vaše srazy a festivaly?

Znám se s hodně lidmi z celé Evropy, kteří se Elvisovi věnují. Panuje mezi námi většinou velmi přátelská atmosféra. S několika jsme i výborní přátelé. Na soutěžích se najde  i rivalita, ale v dobrém slova smyslu-každý chce být přeci nejlepší, ale spojuje nás láska, vášeň a úcta ke společnému člověku – Elvisovi.

Viděla jsem Vás v kempu Merkur v Pasohlávkách. Celé tři čtvrtě hodiny jste bez nejmenšího oddechu zpíval samé rychlé pecky. Bylo poměrně teplo, pod stanem byl dým z grilování. Lidé v návalu euforie Vás obklopili na pódiu a fotili se s Vámi. Vy jste jim ochotně pózoval, usmíval se do objektivu a přitom jste neztrácel text a stále zpíval. Může být takovýto (až neomalený) zájem příjemný?

Musím říct, že jsem odjakživa extrovert a bavič.  Já si tu pozornost fanoušků opravdu velmi užívám. Komu by nedělalo dobře, že ho všichni chválí a dobře se při jeho vystoupení baví.

P1000038

Jak se Vám zpívá In the Ghetto? Je to přeci velmi silný a smutný příběh. Není Vám líto, že lidé u ní nezesmutní?

In the Ghetto je jedna z mých nejoblíbenějších písní a taky jedna z Elvisových nejznámějších. Lidé ji většinou chtějí slyšet několikrát za večer, což jim rád splním. A myslím, že emoce z ní si každý užívá po svém.

Hodně cestujete za prací, Drážďany, Vrbno pod Pradědem, Oberhausen, Bratislava, Dolní Lutyně, … Máte svého Anděla strážného, který Vás chrání před dopravními nehodami?

Já myslím, že na mne určitě někdo dohlíží, cestování je opravdu hodně a člověk se při něm nevyhne nepříjemným situacím.

Na jakou otázku od novinářů jste už alergický?

Nejsem alergický na žádný dotaz. To vše patří k mé práci.

Vzkaz: 

Těším se na vás na všechny. Elvis žije!!!

 

 

Veškeré další informace najdete na webu elvispresley.pro

V článku byly s laskavým svolením použity fotky z archivu pana Jason P.

Dear Mr. Jason, thank you for your communicativeness. 🙂