DSCN9245

Je neděle. Vydali jsme se do Březolup na plochou dráhu. Konal se zde závěrečný závod Mistrovství republiky jednotlivců. Pořadí před závodem bylo velmi těsné, jezdce na prvních třech místech od sebe v celkovém pořadí dělil jeden bod. Dokonce se zúčastnil i náš nejlepší plochodrážní jezdec Václav Milík, který jezdí například extraligu v Polsku za tým Sparta Wroclaw.

DSCN9291

I díky krásnému počasí se zde pomalu schází na naše poměry (myšleno v ČR) hodně lidí. Jelikož jsme měli možnost navštívit špičkovou plochou dráhu v polském Lešnu nebo Rybníku, kde jsou podmínky s námi nesrovnatelné, nevíme co od ploché dráhy na stařičkém plochodrážním stadionu v Březolupech čekat.

DSCN1096

DSCN1064

Srovnatelné je určitě nasazení jezdců, snaha mechaniků a vůbec všech lidí starajících se o závodníky a jejich stroje. Co se ale srovnat nedá, je zázemí a návštěvnost. Jestliže v Polsku chodí na plochou dráhu běžně okolo 10 – 15 tisíc lidí, může nám připadat zhruba tisícovka návštěvníků v Březolupech málo. Musíme si ovšem uvědomit, že Polsko, kde je plochá dráha národním sportem, (pro zajímavost v SGP je ze 16 nejlepších světových závodníků 6 Poláků), je v tomto směru úplně někde jinde. Ale zpět do Březolup. Od první jízdy bylo cítit, že jde skutečně o mistra republiky a tomu odpovídaly výkony jezdců.

DSCN9311

Diváci se bavili a bylo vidět, že někteří ploché dráze propadli a skutečně jí rozumí. Pro mě není důležité, kdo vyhrál, ale pro upřesnění: mistrem republiky se stal Josef Franc, druhý skončil po rozjezdu Václav Milík, třetí Eduard Krčmář. Závodu se zúčastnili i dva rodáci a kmenoví jezdci Autoklubu Březolupy: Martin Málek a Martin Gavenda.

DSCN9266

Je opravdu obdivuhodné, jak se svým rozpočtem, dokáží konkurovat těm nejlepším. Mimochodem, Martin Málek skončil v tomto závodě celkově pátý. Velmi zajímavé byly i vložené jízdy mládežníků z Březolup.

DSCN9254

Snad se brzo dostanou na úroveň svých starších kolegů a jezdci jako Milík, Franc a Krčmář, získají kvalitní soupeře. Víkend v Březolupech se opravu vydařil.

DSCN9276

Ostatní fotky ZDE.

 

V článku byly tradičně použity pouze autorské fotografie.